Výlety na kole

Vyražte na kola a objevujte úžasné přírodní scenérie.

Okruh z Turnova skalním městem Hruboskalsko

Délka trasy: 31 km

Průběh trasy: Turnov, zastávka ČD – červená a bílá cyklotrasa – Sedmihorky (6 km) – modrá cyklotrasa – Doubravice (8 km) – modrá cyklotrasa – Borek pod Troskami (10,5 km) – modrá cyklotrasa – odbočka na hrad Trosky (14 km) – modrá cyklotrasa – Troskovice (14, 5 km) – modrá cyklotrasa – Želejov (17 km) – modrá cyklotrasa – Věžák (18,5 km) – modrá cyklotrasa – Pleskotský mlýn (20 km) – cyklotrasa č. 14 – Vyskeř (23,5 km) – cyklotrasa č. 14 -Kacanovy (27 km) – cyklotrasa č. 14 a modrá cyklotrasa – Turnov, zastávka ČD (31 km)

Cyklovýlet s výhledem na skalní věže

Délka trasy: 28,8 km

Popis trasy: Z Rovenska pod Troskami vyjedeme na jihovýchod po trase 4176 do Újezda a pokračujeme po červené pásové značce na Trosky. Odtud pokračujme po bílé pásové značce přes Borek a Karlovice do Sekerkových Louček, kde odbočíme vpravo na trasu 4172. Poté se přes Roudný vrátíme zpět do Rovenska pod Troskami.

Z Rovenska pod Troskami na rozhlednu na vrchu Tábor

Délka trasy: 27 km

Popis trasy: Z Rovenska pod Troskami vyjedeme na východ po trase 4172 do Rváčova, kde odbočíme vpravo na zelenou pásovou značku. Ta nás zavede až na vrchol Tábora k rozhledně, stejnou cestou se vracíme zpět.

Půldenní cyklovýlet na nejznámější místa v Hruboskalsku

Výlet je veden po zpevněném povrchu, proto je vhodný i pro rodiny s dětmi

Délka trasy: 12–15 km

Popis trasy: Půldenní cyklovýlet. Ujedete asi 12–15 km. Náročné je stoupání z Doubravice na Hrubou Skálu, zbytek cesty vede po rovině nebo v klesání. Lze doporučit jako vhodný cyklovýlet i pro rodiny s dětmi.

Na Kost, Trosky a do Prachova

Délka trasy: 39 km

Popis trasy: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)Trasa vedoucí po známých místech Českého ráje vede převážně po lesních nebo polních cestách, trasa není náročná kromě stoupání k hradu Trosky, které však není povinné.